NEXE nanijelo prvi poraz Metalurgu

Rukometaši iz Našica u nadahnutoj su utakmici uspjeli svladati prvake Makedonije kojima je ovo prvi poraz ove sezone u SEHA ligi.

nexe - metalurg

800 bučnih gledatelja u Našicama vidjelo je pravi rukometni spektakl. Domaći su od početka krenuli furiozno dajući do znanja favoriziranim gostima da ovdje računaju na pobjedu. U 10. minuti imali su 4 gola prednosti, no Lino Červar je preiskusan strateg da ne bi znao kako svoje dečke vratiti u utakmicu i s 4 uzastopna gola sredinom prvog dijela Metalurg se vraća u utakmicu. Izjednačeno je bilo do kraja poluvremena, no tada NEXE opet radi mini seriju, prednost se opet diže na 4 gola u 29. minuti. Kozlina i Marković uspijevaju s dva gola u 30. minuti smanjiti prednost domaćih na kraju 1. poluvremena na 17:15.U drugi dio obje momčadi ulaze puno čvršće u obrani, a u takvoj se situaciji bolje snalaze gosti koji s 3 uzastopna pogotka preuzimaju vodstvo. No NEXE ubrzo vraća kontrolu utakmice u svoje ruke. U 40. minuti ponovno vode s dva pogotka razlike, tu prednost održavaju do 55. minute kada odlaze na 4 gola viška i definitivno prelamaju susret u svoju korist za završnih 29:27. U redovima NEXEa najraspoloženiji je bio Franjo Lelić zabivši 5 golova iz 5 pokušaja, Eter i Obad dodali su po 4. Kod Metalurga, Kozlina 8 golova od čega 4 iz sedmerca, a Žarko Marković 7 golova, ali iz 14 pokušaja.