Regular season Standings Games W D L GD Pts
1. Vardar 18 15 2 1 599 : 510 47
2. Veszprem 18 14 2 2 521 : 458 44
3. Meshkov Brest 18 11 2 5 552 : 500 35
4. PPD Zagreb 18 11 1 6 496 : 469 34
5. Celje Piv. Laško 18 11 0 7 561 : 545 33
6. Gorenje Velenje 18 6 0 12 501 : 520 18
7. Nexe 18 5 3 10 493 : 523 18
8. Metalurg 18 5 2 11 453 : 472 17
9. Tatran Prešov 18 4 1 13 469 : 548 13
10. Izviđač CO 18 1 1 16 503 : 603 4
Listed local starting time
All match reports are unofficial
By round | By date
League - by round
1. round
06.09.Metalurg:Vardar24:25B|D|P|MR
07.09.Gorenje Velenje:Celje Piv. Laško26:27B|D|P|MR
07.09.Meshkov Brest:Izviđač CO40:29B|D|P|MR
07.09.PPD Zagreb:Nexe28:22B|D|P|MR
13.12.Tatran Prešov:Veszprem18:26B|D|P|MR
2. round
11.09.Gorenje Velenje:Nexe24:20B|D|P|MR
13.09.Vardar:PPD Zagreb32:31B|D|P|MR
14.09.Izviđač CO:Celje Piv. Laško31:32B|D|P|MR
18.09.Meshkov Brest:Veszprem16:19B|D|P|MR
18.09.Metalurg:Tatran Prešov27:21B|D|P|MR
3. round
03.09.Celje Piv. Laško:Veszprem29:34B|D|P|MR
14.09.Metalurg:Meshkov Brest24:25B|D|P|MR
18.09.Nexe:Izviđač CO39:29B|D|P|MR
20.09.PPD Zagreb:Gorenje Velenje28:21B|D|P|MR
20.09.Vardar:Tatran Prešov38:21B|D|P|MR
4. round
27.09.Izviđač CO:PPD Zagreb26:28B|D|P|MR
27.09.Tatran Prešov:Meshkov Brest25:30B|D|P|MR
28.09.Vardar:Gorenje Velenje40:32B|D|P|MR
25.10.Veszprem:Nexe27:23B|D|P|MR
27.10.Metalurg:Celje Piv. Laško23:25B|D|P|MR
5. round
30.08.Vardar:Meshkov Brest34:34B|D|P|MR
10.09.Tatran Prešov:Celje Piv. Laško25:31B|D|P|MR
27.09.Metalurg:Nexe25:25B|D|P|MR
05.10.Gorenje Velenje:Izviđač CO31:24B|D|P|MR
20.12.Veszprem:PPD Zagreb28:25B|D|P|MR
6. round
14.09.Nexe:Tatran Prešov25:31B|D|P|MR
11.10.PPD Zagreb:Metalurg29:20B|D|P|MR
12.10.Meshkov Brest:Celje Piv. Laško36:29B|D|P|MR
12.10.Vardar:Izviđač CO42:30B|D|P|MR
29.11.Veszprem:Gorenje Velenje36:27B|D|P|MR
7. round
17.09.Celje Piv. Laško:Vardar29:40B|D|P|MR
17.10.Nexe:Meshkov Brest28:27B|D|P|MR
18.10.Gorenje Velenje:Metalurg23:18B|D|P|MR
18.10.PPD Zagreb:Tatran Prešov27:22B|D|P|MR
05.02.Veszprem:Izviđač CO36:31B|D|P|MR
8. round
10.09.Vardar:Veszprem29:22B|D|P|MR
26.10.Meshkov Brest:PPD Zagreb28:28B|D|P|MR
08.11.Tatran Prešov:Gorenje Velenje34:30B|D|P|MR
08.11.Metalurg:Izviđač CO36:22B|D|P|MR
07.12.Celje Piv. Laško:Nexe34:33B|D|P|MR
9. round
11.09.Metalurg:Veszprem20:23B|D|P|MR
23.10.Nexe:Vardar27:30B|D|P|MR
29.10.Meshkov Brest:Gorenje Velenje26:24B|D|P|MR
15.11.Izviđač CO:Tatran Prešov33:28B|D|P|MR
22.11.PPD Zagreb:Celje Piv. Laško28:27B|D|P|MR
10. round
15.11.Celje Piv. Laško:Gorenje Velenje34:28B|D|P|MR
22.11.Izviđač CO:Meshkov Brest26:34B|D|P|MR
22.11.Vardar:Metalurg31:29B|D|P|MR
28.02.Nexe:PPD Zagreb23:25B|D|P|MR
05.03.Veszprem:Tatran Prešov32:28B|D|P|MR
11. round
08.11.Veszprem:Meshkov Brest31:30B|D|P|MR
30.11.Celje Piv. Laško:Izviđač CO42:33B|D|P|MR
13.12.PPD Zagreb:Vardar28:26B|D|P|MR
17.12.Tatran Prešov:Metalurg27:33B|D|P|MR
08.02.Nexe:Gorenje Velenje29:27B|D|P|MR
12. round
04.10.Veszprem:Celje Piv. Laško32:25B|D|P|MR
29.10.Tatran Prešov:Vardar29:35B|D|P|MR
06.12.Gorenje Velenje:PPD Zagreb27:26B|D|P|MR
07.12.Meshkov Brest:Metalurg31:26B|D|P|MR
14.12.Izviđač CO:Nexe27:30B|D|P|MR
13. round
29.10.PPD Zagreb:Izviđač CO34:29B|D|P|MR
10.12.Meshkov Brest:Tatran Prešov33:25B|D|P|MR
11.12.Nexe:Veszprem29:29B|D|P|MR
15.12.Celje Piv. Laško:Metalurg34:28B|D|P|MR
05.02.Gorenje Velenje:Vardar29:31B|D|P|MR
14. round
10.12.PPD Zagreb:Veszprem27:23B|D|P|MR
17.12.Meshkov Brest:Vardar30:35B|D|P|MR
22.02.Celje Piv. Laško:Tatran Prešov39:30B|D|P|MR
07.03.Izviđač CO:Gorenje Velenje32:36B|D|P|MR
07.03.Nexe:Metalurg27:22B|D|P|MR
15. round
30.11.Tatran Prešov:Nexe29:29B|D|P|MR
15.12.Gorenje Velenje:Veszprem27:31B|D|P|MR
04.02.Celje Piv. Laško:Meshkov Brest29:27B|D|P|MR
08.02.Metalurg:PPD Zagreb25:22B|D|P|MR
14.03.Izviđač CO:Vardar27:33B|D|P|MR
16. round
10.12.Vardar:Celje Piv. Laško33:31B|D|P|MR
17.12.Izviđač CO:Veszprem25:31B|D|P|MR
14.02.Meshkov Brest:Nexe37:29B|D|P|MR
21.02.Metalurg:Gorenje Velenje28:25B|D|P|MR
14.03.Tatran Prešov:PPD Zagreb30:25B|D|P|MR
17. round
06.12.Veszprem:Vardar28:28B|D|P|MR
18.12.Nexe:Celje Piv. Laško26:35B|D|P|MR
28.02.Izviđač CO:Metalurg24:24B|D|P|MR
01.03.Gorenje Velenje:Tatran Prešov30:19B|D|P|MR
16.03.PPD Zagreb:Meshkov Brest25:31B|D|P|MR
18. round
06.12.Tatran Prešov:Izviđač CO27:25B|D|P|MR
02.02.Vardar:Nexe37:29B|D|P|MR
04.02.Veszprem:Metalurg33:21B|D|P|MR
14.02.Celje Piv. Laško:PPD Zagreb29:32B|D|P|MR
25.02.Gorenje Velenje:Meshkov Brest34:37B|D|P|MR
By round | By date
Final 4 - by round
Semifinal
07.04.Vardar:PPD Zagreb36:28B|D|P|MR
07.04.Veszprem:Meshkov Brest33:31 pen.B|D|P|MR
Third place match
09.04.Meshkov Brest:PPD Zagreb23:19B|D|P|MR
Final
09.04.Vardar:Veszprem26:21B|D|P|MR
20.09.Nexe:Gorenje Vel.24:24
20.09.Vojvodina:Metalurg Skopje21:19
19.09.Vardar:Tatran Presov32:28
19.09.PPD Zagreb:Celje PL25:25
19.09.Meshkov Brest:Dinamo Pančevo29:26
12.09.Gorenje Vel.:Dinamo Pančevo34:24
Next fixtures
03.10.Meshkov Brest:Nexe
03.10.Tatran Presov:Dinamo Pančevo
03.10.Metalurg Skopje:PPD Zagreb
17.10.Vardar:PPD Zagreb
17.10.Dinamo Pančevo:Celje PL
18.10.Vojvodina:Meshkov Brest
Listed local starting times